Logo Federació Catalana d'Atletisme
Escut Federació Catalana d'Atletisme
 

Federació
Impresos
Pista Coberta
Ruta
Seleccions
Memòria
Rècords
Escola d'Entrenadors
Circulars
Calendaris
Aire Lliure
Promoció
Notícies
Historials
Subvencions
Comitè de Jutges
Normatives
Cros
Marxa Atlètica
Veterans
Fotografies
Rànquing
Comitè Tècnic
Enllaços
CLUBS AFILIATS 
PÀGINES WEB CLUBS
ESCOLES d'ATLETISME
INSTAL·LACIONS
A C T U A L I T A T               segueix-nos a twitter o amb IONotice
JEAN BOUIN

El proper diumenge 23 de novembre se celebrarà la 91a Jean Bouin , 65è Trofeu Internacional Ciutat de Barcelona - 32 Edició Trofeus Escolars Generalitat de Catalunya - 29 Premis Promesa de la Diputació de Barcelona - Gran Premi Allianz, organitzat per Mundo Deportivo.
Les curses tindran la sortida a l'avinguda Rius i Taulet i l'arribada a l'avinguda María Cristina. Excepte la cursa sènior masculí i femení i promesa femení, que sortirà de l'avinguda María Cristina. La cursa Open 10 km arribarà a Rius i Taulet. La cursa Open 5 km finalitzarà a l'Arc de Triomf.
El festival atlètic començarà a les 9,00 h amb les sortides de les curses Open de 5 km i 10 km, a partir de les 10,50 h es realitzaran les curses corresponents a les diferents categories, fins a arribar a les 11,20 h que es donarà la sortida a les curses sènior masculina i femenina. Posteriorment, i fins a les 13.30 hores continuaran les diferents categories de promoció.
En aquesta edició destaca la participació del recent medallista europeu de 3.000 m obstacles, Àngel Mullera, també Ilias Fifa, guanyador de l'edició de 2011 i Adel Mechaal. En dones cal destacar la presència de la Lídia Rodríguez i Judit Pla. Assenyalar també la participació internacional encapçalada pels atletes eritreus Tsegay Tuenay i Dawit Weldelasie, el kenià Jusuf Kibet Biwot i l'ugandès Moses Kibet.

Web Cursa
CROS VILA DE SALT

El proper diumenge 23 de novembre se celebrarà la 14a edició del Cros Vila de Salt, organitzat pel Club d'Atletisme Salt. El festival atlètic començarà a les 10,00 hores i les curses es realitzaran al Circuit del Pla dels Socs. Aquest cros forma part del Circuit Gironí de Cros essent la quarta prova de les onze programades. 

Web Cros
CROS 15 i 16 DE NOVEMBRE

El passat cap de setmana es van disputar tres festivals atlètics corresponents al calendari català de cros. Dissabte 15 es va realitzar la 35a edició del Cros dels Arenys, amb victòria absoluta per a la Sònia Nasarre (ISS-L'H) i Rodrigo Torres (CA Montornès).
Diumenge 16 van ser dos els esdeveniments atlètics realitzats, el 43è Cros Antonio Amorós que va ser per a Ibrahim Ezzaydouny (FCB) i Isabel Rodríguez (Pamplona At.), i també diumenge es va disputar el 17è Cros Ciutat de Girona amb victòria per a l'Esther Guerrero (FCB) i Abdenasser Oukhelfen (CE Penedès).

Resultats >>> *Arenys* - *Santa Coloma* - *Girona*

Fotografies >>> *Arenys* (Salva Pou) - *Girona* (Jaume Coris)
RUTA 16 DE NOVEMBRE

Molta activitat de ruta el passat diumenge 16 de novembre amb la celebració de cinc curses corresponents al calendari català de ruta.
La mitja marató 36a Campionat Internacional d'Atletisme de Fons del Ripollès va ser per Otmane Btaimi amb una marca de 1h11'57” i Hasna Bahom (La Sansi) en dones amb un registre de 1h20'31”.
A la 35a Cursa Popular Clot - Camp de l'Arpa - Verneda a Barcelona es va imposar Juan Manuel Álvarez (At Bcn) amb un temps de 32'44” en una distància de 10 km. La victòria femenina va ser per a la Mireia Suñé (FCB) amb 41'35”.
La 35a Mitja Marató de L'Espirall a Vilafranca del Penedès va ser per Abderrazak Samaoui Ait (CA Vilafranca) amb 1h11'19 en homes, i per Jacqueline Gómez amb 1h33'53”.
A la 3a Sansi de Sant Feliu de Llobregat es van realitzar dos curses de 5 km i 10 km de distància. La curta va ser per Marcos García (At Bcn) amb 15'41” i Sara Loehr (CA Montornès) amb 18'11”. A la cursa de 10 km es va imposar Edgars Sumskis amb 32'55” i Inna Lebedieva (La Sansi) amb 38'47.
La tercera edició dels 10 km de Les Franqueses va ser per van ser per Miki Solè amb 32'40” i Sílvia Segura amb una marca de 39'57”. En aquest festival atlètic també es va realitzar una cursa de 5 km amb Jordi Escoriza com a vencedor i un temps de 16'09” i Nuria Bahillo amb 23'28.

Resultats >>> *Clot* - *Sant Feliu 10 Km* - *Sant Feliu 5 Km*
                                *Les Franqueses 10 Km* - *Les Franqueses 5 Km* -  *Vilafranca* - *Ripoll*

Fotografies >>> *Sant Feliu 1* - *Sant Feliu 2* (JJ Vico)
RECULL DE PREMSA
- Joan Villuendas: “No podem llençar la tovallola” - (20/11 lesportiudecatalunya.cat)
- Castillejo: "Si Barcelona quiere los Mundiales, debe persistir" - (19/11 sport.es)
- Doha, el millor postor - (18/11 lesportiudecatalunya.cat)
- Barcelona, a l'aparador - (18/11 lesportiudecatalunya.cat)
- Ezzaydouni s'adjudica el cros Antoni Amorós - (18/11 lesportiudecatalunya.cat)
- Oukhelfen i Guerrero triomfen al cros de Girona - (17/11 lesportiudecatalunya.cat)
Competicions del 19 al 23 de novembre de 2014
CROS
RUTA
23/11 - 14è. Cros Vila de Salt
Salt
23/11 - 91a. Edició Jean Bouin (RFEA)
Barcelona
PROMOCIÓ - AIRE LLIURE - VETERANS
RFEA
19/11 - Control de Promoció del Bages (3a. Jornada)
Manresa - *Resultats*
21/11 - IAU Campionat del Món de 100 Km
Doha (QAT) - Selecció Espanyola
22/11 - 2a. Lligueta Atlètica de Barcelona Sub-11 (2a. Jornada)
L'Hospitalet de Llobregat - *Resultats*
23/11 - XXI Cross Internacional de Soria
Soria
22/11 - Quadrangular BCN-MATARÓ Infantil i Cadet (2a. Jornada)
Mataró
 
22-23/11 - Control de Proves Combinades
Gavà
 
22/11 - Control de Promoció (1a. Jornada)
Lleida
 
Competicions del 26 al 30 de novembre de 2014
CROS
RUTA
29/11 - 33è. Cros de Sant Sadurní (fins a juvenil)
Montornès del Vallès
30/11 - 36è Cros Popular de Sants (10 Km aprox.)
Barcelona
30/11 - 15è. Cros Ciutat de Gavà
Gavà
30/11 - 22a. Cursa de Muntanya del Farell (13,2 Km)
Caldes de Montbui
30/11 - 36è. Cros Vila de Castellar (Mem. Pere Hernández)
Castellar del Vallès
30/11 - 2a. Cursa Popular de Lleida (5 Km)
Lleida
30/11 - 19è. Cros d'Olot
Olot
30/11 - 23a. Mitja Marató Ciutat de Tarragona + 10 Km
Tarragona
30/11 - 26è. Cros Ciutat de Valls (Mem. Júlia Celma)
Valls
RFEA
PROMOCIÓ - AIRE LLIURE - VETERANS
29/11 - XXVII Marcha Atlética Espada Toledana
Toledo
26/11 - Control de Promoció del Bages (4a. Jornada)
Manresa
30/11 - Campionat d'Espanya de Marató Absolut i Veterà
San Sebastián - + informació
29/11 - Control Benjamí-Aleví-Infantil (1a Jornada)
El Prat de Llobregat
30/11 - XXIII Cross Hiru-Herri - Trofeo Reyno de Navarra
Burlada
 
30/11 - XXXIII Cross Internacional de la Constitución
Alcobendas
 
30/11 - XXXVI Cross Espada Toledana
Toledo
Competicions del 2 al 8 de desembre de 2014
PROMOCIÓ - AIRE LLIURE - VETERANS
RFEA
2/12 - Control Social CE Penedès
Vilafranca del Penedès
6/12 - XXIX Cross de la Constitución
Aranda de Duero
CROS
7/12 - 4t Campionat d'Espanya d'Hivern de Promoció
Guadix
7/12 - 48è Cros Internacional Ciutat de Granollers (RFEA)
Granollers
7/12 - 48è Cros Internacional Ciutat de Granollers
Granollers
8/12 - 20è Cros Vila de Malgrat
Malgrat de Mar
8/12 - XLIII Cross Nacional Ayuntamiento de Cantimpalos
Cantimpalos
RUTA
 
7/12 - 36a Cursa de Sant Andreu (5 Km)
Barcelona
 
7/12 - 17a Mitja Marató Ciutat de Mataró
Mataró
 
Competicions del 13 al 14 de desembre de 2014
PISTA COBERTA
CROS
13/12 - Control Cadet (1a Jornada)
Sabadell
13/12 - 16è Cros Ciutat de Cerdanyola
Cerdanyola del Vallès
13/12 - Control Juvenil-Júnior (1a Jornada)
Sabadell
14/12 - 7è Cros d'Alella
Alella
14/12 - Trofeu Sabadell de Promoció (1a Jornada)
Sabadell
14/12 - 21è Cros de Riudellots de la Selva
Riudellots de la Selva
14/12 - Control Absolut (1a Jornada)
Sabadell
14/12 - 36è Cros de Cambrils - 48è Trofeu Salceda i Castells
Cambrils
PROMOCIÓ - AIRE LLIURE - VETERANS
RUTA
13/12 - Control Benjamí-Aleví-Infantil (2a Jornada)
a designar
14/12 - 37a Cursa de La Sagrera (10 Km)
Barcelona
13/12 - 2a. Lligueta Atlètica de Barcelona Sub-11 (3a. Jornada)
L'Hospitalet de Llobregat
14/12 - 10 i 5 Km RACC 2014
Circuit de Catalunya
13/12 - Trofeu Nadal Nàstic de Tarragona
Tarragona
14/12 - 26a Mitja Marató Ciutat de Vilanova
Vilanova i la Geltrú
 
RFEA
 
14/12 - 21è Campionat d'Europa de Cros
Samokov (BUL)
 
14/12 - XXXII Cross Nacional Fiestas de la Virgen
Yecla
 
14/12 - XXXIII Cross Nacional Castellano-Manchego
Quintanar de la Orden
Competicions del 20 al 21 de desembre de 2014
PISTA COBERTA
CROS
20/12 - Control Cadet (2a Jornada)
Sabadell
20/12 - 4t Cros del Baix Montseny
Sant Celoni
20/12 - Control Juvenil-Júnior (2a Jornada)
Sabadell
21/12 - 13è Cros de Banyoles
Banyoles
21/12 - Trofeu Sabadell de Promoció (2a Jornada)
Sabadell
RUTA
21/12 - Control Absolut (2a Jornada)
Sabadell
21/12 - 3a 5 Km de L'Hospitalet
L'Hospitalet de Llobregat
PROMOCIÓ - AIRE LLIURE - VETERANS
21/12 - Campionat de Catalunya de 5 Km (8a Sansi de Viladecans)
Viladecans
20/12 - Quadrangular BCN-MATARÓ Infantil i Cadet (3a. Jornada)
Barcelona (Mar Bella)
21/12 - 6a Mitja Marató per Relleus Ciutat de Granollers
Granollers
20/12 - Jornada de Proves Combinades d'Hivern de Promoció
Palafrugell
RFEA
20/12 - 19è Trofeu Nadal CN Reus Ploms
Reus
21/12 - XXXV Cross Internacional Venta de Baños
Venta de Baños
Competicions del 26 al 31 de desembre de 2014
RUTA
RFEA
26/12 - 35a Sant Silvestre del Masnou (5 Km)
El Masnou
31/12 - L San Silvestre Vallecana Internacional
Madrid
28/12 - Sant Silvestre de Vic (5 Km)
Vic
 
31/12 - 16a Sant Silvestre Barcelonesa - Sant Cugat L'Aliança (10 Km)
Sant Cugat del Vallès
 
Últimes Notícies
Últims Resultats: del 12 al 16 de novembre
  Cros dels Arenys
  Cros Antoni Amorós - Santa Coloma de Gramenet
  Cros Ciutat de Girona
  Control de Promoció del Bages - Manresa

  Lligueta Atlètica de Barcelona Sub-11 - Mar Bella (BCN)
  Cursa Popular Clot Camp de l'Arpa-Verneda - Barcelona
  La Sansi de Sant Feliu (10 Km) / La Sansi de Sant Feliu (5 Km)
  Els 10 Km de Les Franqueses / Els 10 Km de Les Franqueses (5 Km)
  Mitja Marató de L'Espirall - Vilafranca del Penedès

  Mitja Marató de Ripoll
  Cross Internacional de Atapuerca

+ Resultats
Últimes Circulars
Marxa, Pista Coberta i Proves autoritzades

+ circulars
Reportatges Fotogràfics
  Cros Ciutat de Girona (16/11) (Jaume Coris)
  La Sansi de Sant Feliu (II) (16/11) (JJ Vico)
  La Sansi de Sant Feliu (I) (16/11) (JJ Vico)
  Cros Ciutat de Girona (16/11) (Jaume Coris)
  Cros dels Arenys (15/11) (Salva Pou)
  Cros de Santa Coloma de Farners (2/11) (Jaume Coris)
  Pujada i Baixada a Guanta - Sentmenat (2/11) (JJ Vico)
  Campionats del Vallès - Barberà del Vallès (26/10) (Joan Sebastià)
  Cursa per l'Esperança - Barcelona (II) (26/10) (JJ Vico)
  Cursa per l'Esperança - Barcelona (I) (26/10) (JJ Vico)
  Cursa per l'Esperança - Barcelona (26/10) (CA La Sansi)
  Campionats Socials Escola FAAC - Serrahima (25/10) (Sebastià Gilart)
  Campionats Socials Escola FAAC - Serrahima (25/10) (JJ Vico)

+ fotografies
Comitè Tècnic
Concentració de Salt d'Alçada - 29/11/14 - CAR de Sant Cugat
Concentració de Llançaments - 29/11/14 - CAR de Sant Cugat
Concentració de Tanques - 29/11/14 - CAR de Sant Cugat
Concentració de Velocitat - 29/11/14 - CAR de Sant Cugat
Concentració de Llargada - 22/11/14 - CAR de Sant Cugat
Concentració de Tanques - 22/11/14 - CAR de Sant Cugat
Concentració de Velocitat - 22/11/14 - CAR de Sant Cugat

Comitè Tècnic
Llicències Federatives Temporada 2014/2015
  Normativa de Llicències Federatives  Quadre Preus
    LLICÈNCIA RFEA - LLICÈNCIA FCA
  Documentació atletes estrangers
  Assegurances d'Accident Esportiu  Nota Informativa
  Protocol Revisions Mèdiques  Centres Mèdics
Llicències de Promoció Temporada 2014/2015
  Normativa de Llicències Federatives  Quadre Preus

  Llicències de Promoció (Full d'inscripció) / Llicència Promoció (Independent)

  Declaració d'Accident  Cobertures  Centres Mèdics
 
 
         
         
         
         
         
   
         
Unió de Federacions Esportives de Catalunya

UFEC TV
 
FEDERACIÓ CATALANA D'ATLETISME - Carrer Trafalgar, 12 - Entresol 2a. - 08010 Barcelona - Tel. 93.268.78.88 - Fax 93.268.04.79
 
1998 - 2014